Past Scores

SSAC Florida Bowl Championship - 11/18/17

Team Final
Windermere Prep 21
St. Stephen's Episcopal 49

Playoff Match-ups - 11/11/17

Team Final
Orangewood Christian 12
Windermere Prep 35
Team Final
Jupiter Christian 7
St. Stephens 44

FCS State Championship - 11/6/17

Team Final
All Saints Academy 25
Canterbury FM 14

Playoff Match-ups - 11/03/17

Team Final
Orangewood Christian 41
Faith Christian 21
Team Final
Orlando Christian Prep 48
Windermere Prep 49
Team Final
Jupiter Christian 42
Mt. Dora Christian 10
Team Final
Out-of-Door Academy 0
St. Stephen's Episcopal 42
Team Final
Bishop McLaughlin 22
Bradenton Christian 42
Team Final
Master's Academy 28
Santa Fe Catholic 21
Team Final
Bishop Snyder 39
Berean Christian 6
Team Final
Ocala Christian 6
Legacy Charter 41
Team Final
First Academy - Leesburg 12
Lake Mary Prep 35
Team Final
CFCA 6
St.Edwards 17

Playoff Match-ups - 10/27/17

Team Final
Bishop McLaughlin 0
St. Stephens Episcopal 49
Team Final
Santa Fe Catholic 6
Out-of-Door Academy 42
Team Final
Berean Christian 14
Jupiter Christian 49
Team Final
Bishop Snyder 3
Windermere Prep 45
Team Final
Christ's Church Academy 0
Orlando Christian Prep 46
Team Final
Master's Academy 20
Faith Christian 35
Team Final
Orangewood Christian 35
Harvest Community 6
Team Final
Lake Mary Prep 17
Gateway Charter 22
Team Final
Shorecrest Prep 21
Legacy Charter School 28
Team Final
CFCA 36
First Academy - Leesburg 42
Team Final
All Saints Academy 13
St. Edwards 7
Team Final
Ocala Christian 32
Duval Charter 0

Week 9 - 10/20/17

Team Final
Bishop McLaughlin 7
Foundation Academy 35
Team Final
Santa Fe Catholic 15
Windermere Prep 55
Team Final
Ocala Christian 0
Faith Christian 66
Team Final
First Academy - Leesburg 30
Legacy Charter 52
Team Final
Mount Dora Christian 46
Berean Christian 10
Team Final
Clearwater Academy 48
Bradenton Christian 22
Team Final
Gateway Charter 6
Marco Island 32
Team Final
St. Pete Catholic 28
Out of Door Academy 35
Team Final
Evangelical Christian 34
Shorecrest Prep 16
Team Final
St. Stephens Episcopal 48
Seffner Christian 6
Team Final
Suncoast 62
Inlet Grove 0
Team Final
Jupiter Christian 6
Glades Day 21
Team Final
St. Joseph 0
Christ's Church Academy 20
Team Final
Stanton CNCL
Harvest Community GAME
Team Final
St. Edwards 9
Lake Mary Prep 13
Team Final
Avant Garde 0
Central Florida Christian 47
Team Final
Cornerstone Charter 0
Orangewood Christian 53
Team Final
Orlando Christian Prep 41
Holy Trinity 8
Team Final
All Saints 6
The Master's Academy 45
Team Final
Keswick Christian 35
Bell Creek Academy 6
Team Final
St. Francis 32
Bishop Snyder 0

Week 8 - 10/12/17-10/13/17

Team Final
Bishop McLaughlin 21
Mount Dora Christian 42
Team Final
First Academy - Leesburg 0
Santa Fe Catholic 26
Team Final
Cedar Creek Christian 61
Ocala Christian 0
Team Final
Bradenton Christian 16
St. Stephens Episcopal 49
Team Final
Clearwater Academy  
Gateway Charter  
Team Final
Kennedy Catholic, N.Y. 7
Out of Door Academy 38
Team Final
Shorecrest Prep 14
Gateway Charter 8
Team Final
Miami Community Charter  
Berean Christian CNCL
Team Final
Boca Raton Christian 27
Jupiter Christian 67
Team Final
Inlet Grove 6
Glades Day 43
Team Final
Harvest Community 21
Christ's Church Academy 26
Team Final
Central Florida Christian 0
Legacy Charter 37
Team Final
Halifax Academy 0
Faith Christian 35
Team Final
Orlando Christian Prep 27
Master's Academy 0
Team Final
St. Edwards School 9
All Saints Academy 15
Team Final
St. Stephens Episcopal 49
Bradenton Christian 16
Team Final
Windermere Prep 47
Orangewood Christian 20
Team Final
Central Florida Christian 0
Legacy Charter 37

Week 7 - 10/6/17

Team Final
Bishop McLaughlin 28
Bayshore Christian 6
Team Final
Santa Fe Catholic 20
Mount Dora Christian 35
Team Final
First Academy - Leesburg 48
Ocala Christian 7
Team Final
Bradenton Christian 32
Carrollwood Day 20
Team Final
St. Stephens Episcopal 53
Gateway Charter 6
Team Final
Out-of-Door Academy 45
Shorecrest Prep 14
Team Final
Inlet Grove 0
Jupiter Christian 47
Team Final
The Master's Academy 0
Christ's Church 10
Team Final
Bishop Snyder 45
Duval Charter 7
Team Final
Harvest Community 41
Florida Deaf 7
Team Final
Orangewood Christian 41
Legacy Charter 13
Team Final
Central Florida Christian 14
Lake Mary Prep 49
Team Final
Orlando Christian Prep 38
Faith Christian 44
Team Final
Fort Myers Canterbury 21
All Saints Academy 0
Team Final
St. Edwards 28
Bell Creek Academy 0

Week 6 - 9/29/17

Team Final
Santa Fe Catholic 20
Bishop McLaughlin 21
Team Final
Mount Dora Christian 40
Ocala Christian 0
Team Final
Gateway Charter 14
Bradenton Christian 30
Team Final
Berean Christian 20
Boca Raton Christian 41
Team Final
Inlet Grove 40
Hillel 6
Team Final
Duval Charter 0
Christ's Church Academy 62
Team Final
Bishop Snyder 20
St. Edward's 10
Team Final
Legacy Charter 0
Windermere Prep 43
Team Final
Orangewood Christian 45
Lake Mary Prep 7
Team Final
Seffner Christian 21
Orlando Christian Prep 35
Team Final
All Saints Academy 38
Bell Creek Academy 8
Team Final
Father Lopez 7
Faith Christian 42
Team Final
South Ft. Myers 21
Jupiter Christian 6
Team Final
St. Stephens Episcopal 61
Out of Door Academy 7

Week 5 - 9/22/17

Team Final
Bishop McLaughlin 40
Ocala Christian 0
Team Final
Santa Fe Catholic 9
Keswick Christian 5
Team Final
First Academy - Leesburg 12
Orangewood Christian 48
Team Final
All Saints 14
Mount Dora Christian 26
Team Final
Shorecrest Prep 7
St. Pete Catholic 26
Team Final
Berean Christian 6
Evangelical Christian 42
Team Final
St. Edward's 0
Jupiter Christian 34
Team Final
Branford 34
Bishop Snyder 20
Team Final
Harvest Community 42
Duval Charter 0
Team Final
Windermere Prep 41
Lake Mary Prep 0
Team Final
Central FL Christian 0
Cocoa Beach 41
Team Final
Cornerstone Charter 0
Faith Christian 61
Team Final
Canterbury FM 56
Oasis 9

Week 4 - 9/15/17

Team Final
Bishop McLaughlin Ppd
   
Team Final
Mount Dora Christian 41
First Academy - Leesburg 6
Team Final
Out-of-Door Academy 7
Bradenton Christian 6
Team Final
Gateway Charter PPD
IMG Academy Blue  
Team Final
Shorecrest Prep 10
St. Stephen's 42
Team Final
Jupiter Christian 49
Berean Christian 8
Team Final
Inlet Grove PPD
Boca Raton Christian  
Team Final
Bishop Snyder 14
Christ's Church Academy 12
Team Final
Harvest Community PPD
Duval Charter  
Team Final
Lake Mary Prep 0
Windermere Prep 41
Team Final
St. Edward's 29
Legacy Charter 25
Team Final
Orangewood Christian 60
Central Florida Christian 0
Team Final
Faith Christian 35
Master's Academy 20
Team Final
Bell Creek Academy 6
Canterbury FM 45

Week 3 - 9/7/17

Team Final
Bishop McLaughlin 9
Seffner Christian 42
Team Final
Out-of-Door Academy CNCL
Santa Fe Catholic  
Team Final
Merritt Island Christian CNCL
Ocala Christian  
Team Final
First Academy - Leesburg CNCL
Wildwood  
Team Final
Bradenton Christian 6
Zephyrhills Christian 46
Team Final
Gateway Charter  
Lake Placid PPD
Team Final
Warner Christian  
Shorecrest Prep PPD
Team Final
St. Stephen's  
Clearwater Calvary Christian PPD
Team Final
St. Edwards  
Berean Christian PPD
Team Final
Legacy Charter  
Jupiter Christian CNCL
Team Final
St. Andrew's 35
Inlet Grove 16
Team Final
Christ's Church Academy 33
Wewahitchka 0
Team Final
St. John's Country Day 7
Bishop Snyder 42
Team Final
Cedar Creek  
Duval Charter PPD
Team Final
Harvest Community  
Hilliard PPD
Team Final
Central Florida Christian 6
Windermere Prep 56
Team Final
Bell Creek Academy 14
Lake Mary Prep 15
Team Final
Orangewood Christian 30
Master's Academy 32
Team Final
Trinity Christian Deltona CNCL
Faith Christian  
Team Final
Orlando Christian Prep 27
First Academy - Orlando 32
Team Final
Cornerstone Charter 0
All Saints Academy 28
Team Final
St. John Neumann  
Canterbury FM CNCL

Week 2 - 9/1/17

Team Final
Christ's Church Academy 12
Orlando Christian Prep 28
Team Final
Inlet Grove 12
Berean Christian 24
Team Final
IMG Academy WHITE 0
St. Stephen's 44
Team Final
Shorecrest Prep 13
Bradenton Christian 26
Team Final
Master's Academy 62
Bell Creek Academy 12
Team Final
Bishop McLaughlin 7
First Academy - Leesburg 19
Team Final
Santa Fe Catholic 40
Ocala Christian 6
Team Final
Lake Mary Prep 28
Legacy Charter 21
Team Final
West Oaks Academy 44
Central FL Christian 0
Team Final
Stanton 48
Bishop Snyder 7
Team Final
Tallahassee St. John Paul II 42
Duval Charter 12
Team Final
St. Edwards 0
Canterbury FM 43
Team Final
Bayshore Christian 0
Mount Dora Christian 17
Team Final
Out-of-Door Academy 30
Gateway Charter 12
Team Final
Jupiter Christian 36
All Saints Academy 0
Team Final
Harvest Community 14
Windermere Prep 33

Week 1 - 8/25/17

Team Final
Evangelical Christian 9
Bell Creek Academy 0
Team Final
Master's Academy 54
Ocala Christian 7
Team Final
All Saints Academy 0
Santa Fe Catholic 33
Team Final
First Academy - Leesburg 7
Umatilla 54
Team Final
Bradenton Christian CNCL
SW FL Christian -
Team Final
Miami Christian 46
Inlet Grove 6
Team Final
Central Florida Christian 21
Cornerstone Charter 13
Team Final
Out-of-Door Academy PPD
FM Canterbury PPD
Team Final
Harvest Community 20
Bishop Snyder 6
Team Final
Windermere Prep PPD
St. Stephen's Episcopal PPD
Team Final
Oasis 26
Gateway Charter 19
Team Final
Duval Charter 8
Hilliard 55
Team Final
Legacy Charter 19
Mount Dora Christian 35
Team Final
St. John Lutheran 6
Faith Christian 67
Team Final
Merritt Island Christian  
Lake Mary Prep CNCL
Team Final
Cocoa Beach 7
Orangewood Christian 28
Team Final
Zephyrhills Christian 35
Bishop McLaughlin 6
Team Final
Episcopal 10
Christ's Church Academy 13
Team Final
Orlando Christian Prep 42
Trinity Christian 0
Team Final
Shorecrest Prep CNCL
Seffner Christian -
Team Final
Berean Christian 6
Somerset Pembroke Pines 40

Kickoff Classics - 8/18/17

Team Final
Merritt Island Christian 0
Jupiter Christian 49
Team Final
Bishop McLaughlin 0
Superior Collegiate 48
Team Final
Bradenton Christian 13
St. Pete Catholic 25
Team Final
Harvest Community 6
PK Yonge 24

Jamboree @ Bell Creek - 8/17/17

Team Final
First Academy - Leesburg 7
All Saints Academy 0
Team Final
Bell Creek Academy 0
First Academy - Leesburg 10
Team Final
All Saints Academy 0
Legacy Charter School 14
Team Final
Bell Creek Academy 0
Legacy Charter School 0

Standings

Middle School Football

North

Team W L T Pct GB GP Division
ZCA 5 0 0 1.000 0 5 5-0
OCA 1 4 0 0.200 0 1 1-4
CCS 0 1 0 0.000 1 1 0-1
SRCS 0 1 0 0.000 1 1 0-1
CCA 4 1 0 0.800 0 5 0-0
MDCA 0 0 0 0.000 0 0 0-0

Central

Team W L T Pct GB GP Division
WPS 4 1 0 0.800 0 5 4-0
TRP 0 1 0 0.000 0 0 0-0
LHP 0 1 0 0.000 0 1 0-2
FAO 3 1 0 0.750 0 0 3-1
OCS 0 1 0 0.000 0 0 0-1

East

Team W L T Pct GB GP Division
FA 1 0 0 1.000 0 1 0-0
OWC 0 0 0 0.000 0 0 0-0
LCS 0 0 0 0.000 0 0 0-0
TMA 0 0 0 0.000 0 0 0-0
TCD 0 1 0 0.000 0 0 0-0

South

Team W L T Pct GB GP Division
SES 0 0 0 0.000 0 0 0-1
PB 0 0 0 0.000 0 0 1-0